מאפינס בננה אוכמניות

כמו שאתם יודעים, בישראל, השנה בעצם מתחילה בחודש נובמבר. כשהחגים מאחורינו, ולנו היו  כמה שבועות להתאושש מכל האוכל, מכל החופש, מכל הכביסות (!) הילדים חזרו למסגרות, אנשים חוזרים לעבודה והכל מתחיל לחזור לשגרה.

חלק מהחזרה לשגרה הוא להאכיל את המשפחה. עם חמישה ילדים ובעל רעב בבית, זאת לא משימה פשוטה. אני אוהבת שיש נשנושים נגישים (ובריאים!) כל היום לחבר’ה שלי. מבחינתי, הכי טוב, זה מקפיא מלא הפתעות שהם יכולים לחטוף בדרך לבית הספר או לחוגים. אני משתדלת פעם בשבועיים לבלות קצת זמן במטבח ולהכין  ממבחר הנשנושים האהובים עליהם.

אחד הנשנושים האהובים על בני משפחתי הוא המאפינס בננה אוכמניות. המאפינס האלו הם כל כך טעימים, ולמרות שאני מכינה כמות גדולה מהם, הם לא מחזיקים מעמד הרבה זמן במקפיא – כך שתוך ימים ספורים המלאי במקפיא אוזל והילדים מתחננים שאכין עוד!

הסוד במתכון הזה הוא הקמח. בנסיון להפחית את כמות הקמח הלבן המעובד שהילדים שלי אוכלים, אני משתמשת בקמח כוסמין לבן. ניתן גם להשתמש בקמח כוסמין מלא אבל אז המאפינס יצאו קצת יותר דחוסים. ניסיתי את המתכון עם קמח חיטה לבן ועם קמח כוסמין לבן, ואני חייבת להודות שאין הבדל בכלל בטעם או במרקם. ואפילו הילדים (המבקרים הכי קשוחים שלי) לא מרגישים את ההבדל – ישששש!

אצלנו מקפיאים את המאפינס מיד אחרי  שהם מצוננים. זה מבטיח מאפינס טריים מתי שיש חשק! כשהילד רוצה משהו קטן, הוא פשוט מוציא אחד מהמקפיא ומחמם כמה דקות בתנור או במיקרו. האמת היא שהם כל כך טעימים, עד שאני מוצאת את עצמי אוכלת אותם ישר מהמקפיא – בלי להפשיר בכלל!

אני מקווה שתאהבו אותם כמונו!

2017-11-02T16:58:54+02:00