פנקייק אפויים

ארוחות משפחתיות ביתיות, בדרך כלל שמורות לימי שישי בערב. אנו נוהגים לשבת לארוחת שבת ענקית, כשכולם יושבים מסביב לשולחן. זה בדרך כלל. במשך השבוע, לעומת זאת, נדיר למצוא אותנו אוכלים יחד, כי לכל אחד מאיתנו לו"ז אחר.

י' (בן 3.5) בדרך כלל מותש מהיום הארוך בגן ובדרך כלל במיטה בשעה 18:00.

נ' (בן 6) בדרך כלל בחוץ רוכב על האופניים עם חבריו.

והגדולים יותר – בדרך כלל עסוקים עם ענייני בית ספר או בפעילויות שונות מחוץ לבית.

ברוב הערבים אני צריכה להיות יצירתית בהכנת ארוחת ערב שתיאכל לכל אורך שעות הערב ע"י בני המשפחה השונים. אחת הדרכים האהובות עלינו להכנת ארוחת ערב היא לאכול ארוחת בוקר כארוחת ערב. ארוחת בוקר כארוחת ערב הוא פתרון כל כך מוצלח עבורנו. לפעמים אנו אוכלים קורנפלקס עם חבל (הבחירה המועדפת על י'), או ביצים, בכל הצורות. פרנץ' טוסט הוא גם אחד המועדפים עלינו, וכמובן – יש את הפנקייקים.

עוד לא פגשתי מישהו שלא אוהב פנקייקים. הדרך המסורתית להכין פנקייקים היא כמובן, טיגון על מחברת משומן בחמאה. פריך מבחוץ ונימוח מבפנים. יאמי !

אבל אתם יודעים – היומיום שלנו … !

למי באמת יש זמן לעמוד ליד הכיריים ולהפוך פנקייקים למשפחה בת 7 נפשות?!  לא אני ! הכנת הבלילה לוקחת רק מספר דקות, ומלכלכת לנו באמת מעט כלים – ממש אידיאלי לשעת ארוחת הערב. אבל לטגן את הפנקייקים – כאן אני פורשת. ממש לא בשבילי !

פנקייקים אפויים. התשובה לכל הצרות שלי. כל מה שאני צריכה לעשות זה להכין את הבלילה של הפנקייקים, לשמן תבנית עם ספריי שמן ולשפוך את הבלילה של הפנקייקים לתוך התבנית. לאפות 12-15 דקות וגמרנו ! זה עד כדי כך פשוט !

כשאין זמן ויש הרבה פיות רעבים להאכיל, כל שנותר הוא לחתוך ולהגיש. כל אחד מצפה את שלו בסירופ מייקפל או סוכר דמררה, וזהו – ארוחת הערב מוכנה !

וכשיש לך ילד צעיר, עייף ורעב, שמחכה לארוחת ערב – הכל יכול לקרות. ברגעים כאלה, היצירתיות שלי מתפרצת….

בכלל, השילוב של עוזר צעיר + מתכון פשוט ומנצח + חותכים בצורות שונות + ציפויים וקישוטים כייפים לפנקייקים – כל אלו מבטיחים הצלחה.

ברגע שהתבנית יוצאת מהתנור, הפנקייק מתקרר והכיף מתחיל.

יש לי את העוזר הצעיר שלי שחותך צורות חמודות, ומכסה את חלקן בשוקולד נוטלה ובסוכריות צבעוניות, וצורות אחרות עם פירות טריים.

חברים, אתם ממש חייבים לנסות את זה. הפנקייקים יוצאים כל כך טוב, והתהליך הוא הרבה יותר כייפי (ופשוט !). ריתמו את הקטנטנים לעזרה במבטח, הפשילו שרוולים ושיתפו את הידיים וארוחת הערב מוכנה בלי שתשימו לב.

מי אמר שאי אפשר לשחק עם אוכל ?? 😊

2017-12-03T19:03:29+02:00