מקרון צרפתי

אינני יודעת מהיכן להתחיל. מאז שאני וכרת את עצמי, תמיד הוקסמתי מהמקרונים הצרפתיים. כשהייתי עוברת בשדה התעופה בצרפת, תמיד חמדתי אותם והצטערתי שאינם כשרים. כשאני רואה אותם ב"רולדין" או במאפיות ישראליות אחרות, אני צמיד חוטפת לעצמי מארז או שניים. כשיש לי זמן חופשי, אני מנסה שוב ושוב להכינם, מושלמים ככל שאני יכולה.

כשלמדתי קונדיטוריה, השיעור האהוב עלי היה מן הסתם, המקרונים הצרפתיים. למדי את הטכניקה, את המתכון, את הטיפים והטריקים. ועם כל זאת, גם היום, כשאני מכינה אותם, יש פעמים בהם הם יוצאים מושלמים ולעומתם, פעמים שקצת פחות…

מה שהבאתי לכם כאן אינו מתכון חסין פאשלות. המקרונים הם יצורים חמקמקים, ולעניות דעתי הצנועה משהו, זה חלק ממה שהופך אותם כל כך קסומים. כל כך הרבה אלמנטים צריכים להיות "בדיוק" כדי שהם יצאו מושלמים, כולל הטמפרטורה של החדר, של התנור, של הביצים … נו, קלטתם את התמונה כבר ?

אז, זהו השלב שבו אני סוטה מהרגלי בקודש של מתכונים פשוטים וקלים להכנה בהם אני ידועה – רק קחו קערה, כמה מרכיבים, כמה צעדים פשוטים והללויה – מתכון מדהים, פשוט ומהיר… שהרי, ביננו – למי יש את הזמן למשהו מורכב מעבר לכך? לא לי – זה בטוח. ועם זאת ….

כוח קסום ומיוחד מושך אותי אל עבר אותן עוגיות מקרון צרפתיות, ושום דבר לא יכול לעצור אותי ומלנסות להכינן פעם אחר פעם. בכל פעם בצבע אחר, טעם אחר, מילוי שונה. הקרנצ’יות של החלק החיצוני שלהן והרכות של המילוי שלהן… פשוט, מושלם, אך חמקמק !!

אני נותנת לכם כאן את המתכון ואת אופן ההכנה, אך אנא, היו סבלניים ומבינים, כי כשזה מגיע למתוקים האלה, הם לא סלחניים, ועם זאת בהחלט שווים את המאמץ (לדעתי, בכל אופן).

הנה כמה טיפים רגע לפני שמתחילים:

  1. החלבונים חייבים להיות בטמפרטורת חדר. השאירו אותם על השיש למשך הלילה (או לפחות ל-4-5 שעות) לפני שמפרידים את הביצים.
  2. השתמש בטרמומטר של התנור. אם התנור יהיה חם מדי, המקרונים יסדקו. אם הטמפרטורה לא חמה מספיק הם לא יתפתחו ולא יאפו מספיק.
  3. לאחר זילופם, הטיחו את תבנית המקרונים על השיש. חזק. אל תתביישו. זו שיטה טובה להוציא את התסכול על כל הנסיונות הקודמים שלא הצלחתם להכין אותם (סתתתם…. צוחקת 😊 הרי אנחנו תמיד מצליחים, לא?) ההטחה הזו מבטיחה שבועות האויר בבצק המקרונים יתפוצצו.
  4. הניחו את המקרונים שזולפו לתבנית על השיש למשך 30-40 דקות לפני הכנסתם לתנור. אל תדלגו על השלב הזה ! זה חשוב ביותר שהמקרונים יצרו מעין "קרום" לפני שהם נכנסים לאפיה.

המון בהצלחה !  וכמובן, העלו להראות לי את התוצאות !! תייגו את כל תמונות המקרונים שלכם – #mylilyrosebox

2018-04-04T10:21:18+03:00