בייגל’ה מצופה בשוקולד

אצלנו במושב יש מנהג, שבכל פעם שנולד בן, אנו מתאספים ביום שישי בערב למפגש שנקרא "שלום זכר". כל החברים מכינים כיבוד ומטעמים לקראת המפגש – עוגיות, קאפקייקס, בראוניס, רוגלך, פופקורן ועוד.

בסוף השבוע האחרון, חברתי מהישוב ילדה בן ביום חמישי. כל החברות התחילו להתכתב בווצאפ, הלוך ושוב, על מי יכין מה לקראת המפגש החגיגי של שישי בערב. ט' הכינה עוגיות שוקולד צ’יפס ובראוניס, ר' הכינה עוגיות שחור-לבן וקאפקייס. ס' הביאה מהמאפיה עוגה ול' ניסתה לזגזג בין כולן ולהביא משהו שטרם התחייבו להביא. עם כל ההתכתבויות, אני עוד התלבטתי מה להביא.

זוהי השבת הראשונה לאחר ששינו את השעון לשעון חורף. הסתיו חזר !  קיבלנו שעה נוספת לישון – או כך לפחות נדמה לנו… 🙂 (שהרי כולנו יודעות שזה לא הכי נכון כשיש לך בית מלא בילדים צעירים החיים לפי לוחות זמנים משלהם… בלי התחשבות בכך ששעון החורף חזר).

אז, חוץ מהעובדה שלא נהניתי מעוד שעת שינה, משמעות חזרת שעון החורף אומרת שהשבת נכנסת יותר מוקדם. לפתע, השבת נכנסת ב-16:30 !  16:30 !!!!  זה כל כך מוקדם. זה מצריך התארגנות לגמרי אחרת עם תכנון מוקדם והסתגלות מחודשת לשעון החדש.

כך יצא, שהשבת הראשונה לאחר כניסת שעון החורף, הותירה אותי ללא כל זמן בכלל. ועם זאת הייתי נחושה להכין משהו לכבוד חגיגת "שלום זכר". בין בישול שעועית ירוקה, שניצל ופשטידת הבשר, התלבטתי מה אני יכולה לעשות בכלום זמן אבל שיצא גם טעים וגם חגיגי.

בייגל’ה מצופים בשוקולד. המענה המושלם לכל ההתלבטויות שלי. אפשר להכין אותם בכמה דקות בלבד, הם נראים מצוין, הם גם בייגלה מלוחים ופריכים וגם מתוקים עם סוכריות מתקתקות. פשוט טעים !!!

והבונוס הגדול – כל מה שאני צריכה כדי להכין את זה – נמצא אצלי במזווה (כמעט !)

במקור, חשבתי לטבול את הבייגלה בשוקולד לבן, ואז הסוכריות הכחולות ממש יבלטו על רקע השוקולד הלבן. אבל… לא היה לי מספיק שוקולד צ’יפס לבן במזווה (*) 😉 אז, אילתרתי, ובסופו של דבר השתמשתי בשוקולד צ’יפס רגיל.

אין יותר פשוט מההכנה של הממתק הזה ועוד כמה זוגות של ידיים קטנות ועוזרות עשו את כל העבודה. אירגנתי את החבורה שלי לעזור, כדי שאוכל גם לצלם עבורכם קצת תמונות.

מצאתי 14 בייגלה בשקית הבייגל’ה. לצלחת שהכנתי לחברתי רציתי להשתמש רק בביגל’ה שלמים, אך אל דאגה, כל החתיכות השבורות שהיו בשקית לא התבזבזו, הילדים שלי טבלו אותם בשוקולד, ונשנשו על המקום.

כל התהליך לוקח רק מספר דקות מרגע שהתחלנו ועד שסיימנו. קודם כל, המסתי את השוקולד צ’יפס במיקרוגל, טבלנו כל אחד מהבייגל’ה בתוך השוקולד, ניערנו אותם מעט, ולאחר מכן פיזרנו עליהם סוכריות. בסוף, שמנו את הצלחת במקרר למשך 10-15 דקות עד שהשוקולד התקשה. זה הכל !

שישי אחר הצהרים, חצי שעה לפני כניסת השבת, הרצתי את המגש היפהפה הזה עם הבייגל’ה המצופים בשוקולד ומקושטים בסוכריות צבעוניות לביתה של חברתי… והם התקבלו בשמחה ! הילדים לא יכלו להתאפק מלצלול ישר אל תוך הצלחת !

2017-11-05T10:40:27+02:00